Bibliotekarz: Marzena Szymańska

wink

Wystrój biblioteki wprowadza w nastrój literatury dziecięcej. Ze ścian „spoglądają” bohaterowie bajek – Pinokio, Sierotka Marysia, Strach na wróble, Mikołaj…. Zachęcają dzieci do przeczytania ich przygód. Nie brakuje również kącika z regulaminami: biblioteki, czytelni i pracowni multimedialnej.

Literatura piękna podzielona jest według klasyfikacji literowej:

Bw – Bajeczki, Wierszyki

B – Baśnie

Prz – Powieści Przygodowe

P – Powieści Podróżnicze

H – Powieści Historyczne

Ob – Powieści Obyczajowe

PD – Poezja i Dramat

F – Powieści Fantastyczne

W naszych zbiorach zgromadzony jest bogaty księgozbiór liczący ponad 6 tysięcy książek. Dysponujemy również czasopismami, kastami VHS i płytami DVD.

Preferujemy wolny dostęp do półek i samodzielny wybór książek do czytania. Zapewniamy uczniom ofertę lektur szkolnych. Nauczycielom proponujemy pozycje specjalistyczne, związane z wykonywanym zawodem. Dla rodziców polecamy poradniki, wspólne z dziećmi wybieranie książek do wypożyczenia, literaturę pedagogiczną. Udostępniamy dokumentację szkoły. Posiadamy stanowiska komputerowe umożliwiające korzystanie z multimediów i internetu.