• Stanowiska komputerowe - regulamin

• Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych

1. Stanowisko komputerowe w bibliotece służy wyłącznie do celów edukacyjnych (poszukiwań materiałów w multimediach, wykonywania własnych prac do potrzeb naukowych, itp.)
          2. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach i ustawieniach systemowych.
          3. Zabrania się zapisywania dokumentów na dysku twardym oraz korzystania z dyskietek, płyt DVD, nośników pamięci, itp.
          4. Zabrania się wykorzystywania komputerów do gier, czatów, sms-ów, itp.
          5. Zabronione jest korzystanie z komputera w innych celach niż edukacyjne, naruszania praw autorskich twórców lub dystrybutorów oprogramowań.
          6. Użytkownik komputera musi posiadać elementarną znajomość obsługi komputera. Bibliotekarz udziela pomocy, jeśli aktualnie dysponuje czasem.
          7. Przy stanowisku może znajdować się jedna osoba.
          8. Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników w pracowni należy zachować ciszę, korzystać ze słuchawek.
          9. Do pracowni nie wolno wnosić napojów i artykułów żywnościowych.
          10. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
          11. Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, odpowiedzialność ponoszą rodzice.
          12. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad nauczyciel bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika.
          13. Po zapoznaniu się z regulaminem, uczeń podaje nauczycielowi: nazwisko, klasę, cel korzystania ze stanowiska oraz podpisuje się w zeszycie, akceptując tym samym regulamin.
          14. Nie stosowanie się do regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez bibliotekarza (najczęściej do końca roku szkolnego).