1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice.
        2. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem i godzinami otwarcia biblioteki.
        3. Książki wypożycza się osobiście. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 1 miesiąca. Nie wolno przetrzymywać książek, czekają na nie inni czytelnicy.
        4. Uczniowie przygotowujący się do konkursów maja prawo do wypożyczenia jednorazowo większej liczby książek.
        5. Kasety i płyty audiowizualne wypożyczane są wyłącznie nauczycielom.
        6. Jeśli czytelnik nie przeczytał książki, a wypożyczalnia nie ma na nią zamówień, może przed upływem terminu zwrotu prosić o jego sprolongowanie.
        7. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.
        8. Na 3 tygodnie przed końcem roku szkolnego wszystkie książki powinny być obowiązkowo zwrócone do biblioteki.
        9. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej).
        10. W przypadku odejścia ze szkoły każdy czytelnik zobowiązany jest do rozliczenia się z biblioteką.