Zajęcia w świetlicy - grudzień 2015

Święta tuż tuż, więc przygotowujemy choinkę...

Świetlica pełni funkcję opiekuńczo – wychowawczo - dydaktyczną.

Wychowawcy świetlicy szkolnej: Magdalena Majewska i Alicja Dmitruczuk

Świetlica czynna jest od 7.30 do 16.00

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce.

Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych (np. doznanie przykrości, przegrana), ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw.

Zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej - październik 2015 r.

Uczniowie przygotowują kartony pod jesienne kompozycje.

Technika nakładania barwnych plam grubym pędzlem, jako podstawa pod ilustrację jesiennego pejzażu.