ZESPÓŁ "KONICZYNKI"

Rok szkolny 2017/2018

Zespół prowadzą Panie: Ewa Kapuścińska, Elzbieta Przystupa, Anna jurasz, Anna Szymańczak, Katarzyna Kapuścińska-Salach.

Spotkania Zespołu odbywają się dwa razy w miesiącu w piątki od 13.15 do 14.05

Sukcesy artystyczne dzieci: wokalne, taneczne, teatralne

W dniach 18 – 19 maja odbył się w Lesznie XX Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci Niepełnosprawnych Feta 2016. Pierwszego dnia Festiwalu, podczas przeglądu zespołów teatralnych, uczniowie z Zespołu Szkół im. H. Szczerkowskiego z Grodziska Maz. wystąpili z przedstawieniem pt. „Sposoby na nudę” wyreżyserowanym przez Ewę Kapuścińską i Katarzynę Kapuścińską –Salach. Jury doceniło ich talent przyznając nagrodę za grę aktorską, kostiumy, scenografię i umiejętność zabawy teatrem.

Drugi dzień festiwalu to konkursy zespołów wokalnych i tanecznych, w których odnieśliśmy wielki sukces. Nasze wspaniałe wokalistki: Karolina Krośnia i Monika Marek zdobyły pierwsze miejsce brawurowym wykonaniem piosenek „Biegnij przed siebie” i „Piosenka drewnianych lalek”. Nad przygotowaniem wokalu czuwała w szkole nauczycielka muzyki Ewa Kapuścińska. Zespół taneczny, przygotowany przez panie; Katarzynę Kapuścińską-Salach i Agnieszkę Sowę, otrzymał drugie miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Paulina Ochocka i Piotr Czopek, którzy wykonali piękny taniec współczesny.

Zespół "Koniczynki" działa od 30 lat i skupia wszystkich chętnych uczniów z całego Zespołu Szkolnego.

Przygotowujemy przedstawienia muzyczno - teatralne, apele szkolne, uroczystości szkolne. Bierzemy

udział w różnego rodzaju konkursach oraz przeglądach artystycznych przeznaczonych dla dzieci

niepełnosprawnych, jak i zdrowych na terenie województwa mazowieckiego. Zespół gra na instrumentach,

śpiewa, tańczy,a także gra role aktorskie.