Ekologiczne

Rok szkolny 2017/2018

Opiekunowie Koła: Panie: Beata Kula, Izabela Pawłowska,  Lidia Wiśniewska,  Renata Zdziarska

Zajęcia są organizowane jeden raz w miesiącu w formie wycieczek.

"Zdrowie na talerzu"

4 listopada 2015 r. odbyła się zabawa kulinarna, która polegała na przygotowaniu zdrowych potraw przez uczniów i nauczycieli. Każda klasa wraz z wychowawcą przyrządziła jedno danie. Wspólna degustacja pokazała, że zdrowe jedzenie może być bardzo smaczne.

Największą popularnością cieszyły się placki z cukinii, makaron ze szpinakiem, zapiekanka ryżowa z dynią, pasty i sałatki warzywne, ciastka owsiane i ciasto marchewkowe.

Prezentacja CZYSTE ŚRODOWISKO

Zajęcia koła ekologicznego odbywają się cyklicznie przez cały rok szkolny 2015/2016. Inspirują uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, rozbudzają świadomość i ciekawość ekologiczną.

Zajęcia prowadzą: pani Renata Zdziarska, pani Beata Kula, pani Izabela Pawłowska, pani Lidia Wiśniewska.

Cele:

• dostrzeganie wpływu człowieka na środowisko – uwrażliwienie na konieczność jego ochrony,

• poznanie przyczyn, skutków i mechanizmów niepożądanych zmian zachodzących w środowisku (zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby, odpady),

• umiejętność prowadzenia obserwacji przyrody w najbliższym otoczeniu (gatunki roślin, zwierząt, pomniki przyrody),

• pobudzenie wrażliwości uczniów na piękno otaczającego świata,

• kształtowanie właściwego stosunku do wszelkich form życia oraz ich poszanowania,

• propagowanie zdrowego stylu życia (zdrowe odżywianie, segregacja odpadów, oszczędzanie wody i energii).

Metody i formy pracy:

1. Obserwacja organizmów w ich naturalnym środowisku (las, pole, łąka)

2. Organizowanie i udział w konkursach ekologicznych

3. Prowadzenie hodowli roślin

4. Udział w akcjach ekologicznych ( „Sprzątanie świata”, „Święto Ziemi”)

5. Wspólne gotowanie zdrowych potraw

6. Filmy, pogadanki