• Klub Młodego Wolontariusza

• Rok szkolny 2022/2023

Opiekunowie: Marlena Forysiak, Anna Jurasz, Marta Parchan, Elżbieta Przystupa, Joanna Sekulska-Piórkowska, Marta Wolniewicz

Rok szkolny 2021/2022

Opiekunowie: Sławomir Chmura, Marlena Forysiak, Anna Jurasz, Elżbieta Przystupa, Joanna Sekulska-Piórkowska, Marta Wolniewicz

Rok szkolny 2017/2018

Opiekunowie: p. Anna Jurasz, p. Marta Parchan,p.  Ewa Kapuścińska, p. Katarzyna Liszkiewicz, p. Elżbieta Przystupa, p. Sławomir Chmura

Działalność cykliczna, akcje charytatywne

Koło Młodego Wolontariusza działa w Zespole Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego od 2012 roku.

Celem głównym jest: szerzenie idei wolontariatu – niesienie bezinteresownej pomocy w różnej formie zarówno ludziom jak i zwierzętom.

Rok szkolny 2015/2016

Od września 2015 r. kontynuujemy „Zakręconą Akcję” - zbiórkę plastikowych nakrętek na cele lecznicze i rehabilitacyjne dla naszych kolegów Artura i Damiana. Wolontariuszom aktywnie pomagają nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, rodzice oraz zaprzyjaźnione osoby.

Damian jest pogodnym 20 latkiem. Od urodzenia ma porażenie mózgowe czterokończynowe – nie włada  nogami i prawą ręką. Dzięki rehabilitacji nabywa sprawność w lewej ręce – ustępują przykurcze i spastyka  mięśni. Staje się coraz bardziej samodzielny. Damian jest bardzo lubiany przez uczniów i nauczycieli. Jest  otwarty i lubi nawiązywać kontakt z innymi ludźmi. Bardzo dobrze obsługuje komputer, interesuje się muzyką i  sportem. Stała rehabilitacja jest dość kosztowna, lecz bardzo potrzebna. Niestety nie stać go na to przez co nie  może w dalszym ciągu ćwiczyć z rehabilitantem i wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne. Dzięki zebranym  plastikowym nakrętkom będzie możliwe dalsze leczenie Damiana.

Od października 2015 r. Kogo Młodego Wolontariusza włączyło się

do zbiórki  niesprawnych telefonów komórkowych i tabletów.