Nawigacja

 • Rok szkolny 2017 / 2018

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego

   

  2017 / 2018

   

  4 września 2017  roku o godz. 9.00

   

  Zapraszamy

   

   

   

   

 • Wakacje z książką

 • Święta tuż tuż

  Pod kierunkiem Pani Beaty Kuli uczniowie Gimnazjum przygotowują kartki świąteczne:

          

          

         

 • Święto Niepodległości w naszej szkole

  Tegoroczne Święto Niepodległości w naszej szkole przygotowali uczniowie z kl. I gimnazjum: Monika, Mateusz i dwie Karoliny. Przedstawiony przez nich program artystyczny oraz prezentacja multimedialna przypomniały lata niewoli narodu polskiego, który przez 123 lata znajdował się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Polacy z wielkim poświęceniem walczyli o wolność i niepodległą Ojczyznę. Doczekali się zwycięstwa po zakończeniu I wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o ich czynach oddając cześć bohaterom.

          

    

 • Spotkanie z Dorotą Gellner

  21.10.2016

   

  W ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3, odwiedziła naszą szkołę Pani Dorota Gellner – poetka i prozaik, autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych i bajek muzycznych oraz Pani Alicja Twardowska – wydawca książek i autorka publikacji muzyczno-edukacyjnych.

  Twórczość Pani Doroty jest dobrze znana uczniom naszej szkoły, dlatego z przyjemnością recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy wspólnie „Zuzia, lalka nieduża”, „Idzie kot”, „Podajmy sobie ręce” i inne piosenki. Pani Dorota odpowiadała na pytania dzieci i rozdawała autografy. Na zakończenie spotkania obie Panie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy tanecznej.

      

  Dla społeczności naszej szkoły spotkanie z Panią Dorotą Gellner było wielkim wydarzeniem. Dzieci miały okazję poznać laureatkę Orderu Uśmiechu, medalu Serce Dziecka i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej książka „Czekoladki dla sąsiadki” wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

          

  Wizyta Pani Doroty Gellner w naszej szkole została zorganizowana w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Publiczną w Grodzisku Mazowieckim. Spotkanie w szkole przygotowała Pani Joanna Cackowska, występy dzieci z zespołu „Koniczynki” wyreżyserowała i poprowadziła Pani Ewa Kapuścińska.

          

 • Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

  18.10.2016

  W ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3, uczniowie klasy IIS uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panem Andrzejem Pilipiukiem. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna, udział naszych uczniów przygotowała Pani Joanna Cackowska.

          

  Autor cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza opowiadał o bohaterach swoich utworów, odpowiadał na pytania publiczności i rozdawał autografy. Powieści i opowiadania Andrzeja Pilipiuka regularnie znajdują się na czołowych miejscach w rankingu bestsellerów literatury fantastycznej. Jego bohaterowie to postacie mające pierwowzory w rzeczywistości, posiadające cechy nie jednej lecz kilku żyjących osób. Autor wydał już kilkadziesiąt powieści i kilkaset opowiadań.

  Spotkanie z tak znanym i popularnym pisarzem było cennym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły.

 • Rocznica chrztu Polski

  06.10.2016

  Na apelu upamiętniającym chrzest Polski mieliśmy okazję obejrzeć inscenizację tego wydarzenia.

          

   

   

   

   

                 

 • Rok szkolny 2016/2017

  29.08.2016

  Kochani!

  Wakacje dobiegają końca, a początek roku szkolnego już w czwartek. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami  1 września 2016 r. o godzinie 9.00 na uroczystość rozpoczęcia roku.

 • Środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej bibliotece!

  08.07.2016

  Nasz szkoła, jako jedna ze szkół powiatowych, przystapiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała wsparcie finansowe na bieżące uzupełnienie zbiorów bibliotecznych.

 • LATO W MIEŚCIE

  08.07.2016

  Dzisiaj dobiegły końca półkolonie odbywające się w naszej szkole, a finansowane przez POWIAT GRODZISKI. Uczestniczyło w nich 23 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W trakcie pólkolonii uczniowie byli na wycieczkach w Drybusie w "Wesołej Zagrodzie" czyli gospodarstwie agroturystycznym oraz w Adamowiźnie w "Fantastycznym Miejscu" - miejscem zabaw dla dzieci. Jak dzieci tam spędziły czas mozna zobaczyc na szkolnym Facebooku. Są tam też zdjęcia z zabaw w Parku Wodnym na terenie basenu Wodnik.

  Dzieci były również na dwóch seansach w grodziskim kinie: "Gdzie jest Dory" i "Angry Birds". 

  Zakończenie półkolonii miało miejsce w Parku Skarbków, gdzie dzieci bawiły się bańkami mydlanymi.

  Przed dziećmi jeszcze wakacje więc na pożegnanie dostały w prezencie piłki, zestawy do robienia baniek mydlanych, latawce, ringo oraz owoce.

 • 28.06.2016

   

  W poniedziałek rozpoczęliśmy wakacje.

  Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji grupa 27 uczniów naszej szkoły będzie uczestniczyć w Lecie w Mieście. Zamieszczamy najciekawsze wydarzenia z tego okresu. Wszystkie zdjęcia dostępne w Galerii zdjęć.

  "Wesoła Zagroda" - Drybus

  Dzisiaj byliśmy na wycieczce w "Wesołej Zagrodzie", pełnej interesujących zwierząt. Były kury, indyki, pawie, papugi, małpki, owce, kozy, konie...
  Po przywitaniu się ze zwierzętami bawiliśmy się, co widać na zdjęciach. Zmęczeni zabawą posililiśmy się kiełbaską z grilla :)

 • Dzień Mamy i Taty

  Dzisiaj do naszej szkoły przybyli rodzice na uroczysty apel uświetniający zbliżający się Dzień Matki.

  Dzieci popisywały się śpiewem i tańcem. Pod koniec uroczystości wręczały rodzicom przygotowane własnoręcznie podarunki.

 • ŚWIĘTA NARODOWE

  05.05.2016

  Dziś uczestniczyliśmy w lekcji historii przygotowanej przez panie Izabelę Suwarę i Iwonę Wojciechowską.

  W związku ze Świętem Flagi, obchodzonym 2 maja, został zaprezentowany film wyjaśniający okoliczności powstania naszego godła i hymnu oraz znaczenie barw narodowych.

  Ponadto nasi uczniowie przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku i dlaczego tak uroczyscie obchodzimy ten dzień. 

   

 • Powiatowy Turniej Talentów - edycja VIII

  26.04.2016

  W Turnieju uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz szkół i placówek z Brwinowa, Piaseczna, Pruszkowa
  i Żyrardowa.

  Jury oceniało popisy w kategoriach:

  recytacja, wokal, gimnastyka artystyczna, taniec i konkurs plastyczny.

  Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Jury przyznało same I, II, i III miejsca.

  Z naszej szkoły najlepiej zaprezentowali się:

         

  Monika Marek w śpiewie, Piotr czopek i Paulina Ochocka w tańcu, Szymon Klich w recytacji.

  Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu mandali z włóczki.

  Występy mogły się odbyć dzięki przygotowaniom i zaangażowaniu naszych pedagogów, a przede wszystkim Pań: A. Jurasz, E. Kapuścińskiej, K. Kapuścińskiej - Salach, E. Przystupa, E. Sikora, A. Szymańczak.

  Więcej zdjęć na fb

 • Święto Zucha!

  01.03.2016

  Co cztery lata, bo 29 lutego obchodzimy w naszej szkole Święto Zucha. W tym roku podczas zuchowej uroczystości obietnicę zuchową złożyli: Mateusz Michalak, Zofia Wierzbowska, Michał Wiecki, Nikola Gątarek, Wiktor Kłos, Agata Pytlak, Oktawian Michalski, Sylwester Grzelak, Martyna Pruszyńska. 

                 

                 

            

  Zuchy obiecały BYĆ DOBRYMI ZUCHAMI I ZAWSZE PRZESTRZEGAĆ PRAWA ZUCHA oraz otrzymały Znaczki Zucha.

  Po obietnicy drużynowa pwd Katarzyna Kapuścińska-Salach otworzyła próbę zdobywania pierwszej gwiazdki - Zucha Ochoczego.

  Uroczystość zakończyła się życzeniami ciekawych zbiórek, dobrych wyników w nauce oraz fajnych koleżanek i kolegów.

  Czuj!

 • Bal karnawałowy

  29.01.2016

  Zakończenie pierwszego semestru nauki zakończył bal karnawałowy. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się jako księżniczki, sułtanki, muszkieterzy... Był też Zorro, Spider-Man, stroje w stylu Eskimosa, tancerki hiszpańskiej, co widać na zdjęciach. Uczniowie chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich  konkursach.

      

 • Jasełka 2015

  22.12.2015

  Jak co roku uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali Jasełka. Dzięki kolędom zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój.

          

            

   

 • Dzień Pluszowego Misia

  25.11.2015

   

  Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś

  Helena Bechlerowa

  Dzis świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia zorganizowany przez wchowawców Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz opiekunów Koła Młodego Wolontariusza. Uczniowie brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych i „Zgaduj Zgaduli”. Rozstrzygnięty został konkurs na „Portret Pluszowego Misia”

      

  W nagrodę wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas: I-III, ZET i PPZ.

 • Święto Niepodległości

  10.11.2015

  W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno - muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Pani Izabela Suwara na wstępie przypomniała nam, dlaczego dzień 11 listopada jest tak ważny dla każdego Polaka.

     

  Wiele wzruszeń dostarczyła piosenka „DZIŚ IDĘ WALCZYĆ MAMO!” w wykonaniu uczennicy klasy VI – Karoliny Krośni. 

  Bardzo dziękujemy za tę lekcję historii.   

  W dugiej części uroczystości Druh Komendant Szczepu hm Zdzisław Sadowski odczytał wyciąg z rozkazu Komendanta Hufca, w którym otworzył próbę na harcerza druhnom z klasy IV oraz próby na stopnie harcerzom ze starszych klas.

    

        

 • APEL PAPIESKI

  23.10.2015

  Dziś odbył się uroczysty apel, podczas którego wspominaliśmy pontyfikat Papieża Jana Pawła II.

         

  Nasi uczniowie zaprezentowali Jana Pawła II jako Papieża - Pielgrzyma, wskazując miejsca w Polsce i na świecie,  do których Papież dotarł. Apel był przygotowany pod kierunkiem pań Renaty Zdziarskiej oraz Beaty Kula.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego
  ul.Kilińskiego 21
  05-825 Grodzisk Mazowiecki
 • 22 755 60 60
  fax: 22 755 58 91

Galeria zdjęć