• Turystyczno - krajoznawcze

• Rok szkolny 2022/2023

Opiekunowie: Paulina Hańć-Kiełbasa, Aleksandra Myśliwiec, Joanna Sekulska-Piórkowska

Rok szkolny 2021/2022

Opiekunowie: Katarzyna Dziedzic-Maciejewska, Joanna Milewska, Aleksandra Myśliwiec, Izabela Suwara

Rok szkolny 2017/2018

Opiekunowie: Panie: Katarzyna Dziedzic-Maciejewska, Izabela Suwara, Anna Szymańczak

Rok szkolny 2015 / 2016

W dniu 15 października 2015 r. w szkole odbył się mały konkurs wiedzy o Józefie Chełmońskim.

Na początku pracownik z Centrum Kultury w Grodzisku przedstawił wiele ciekawostek z życia wielkiego malarza. Uczniowie zapoznali się z jego twórczością i poznali najsłynniejsze dzieła malarskie.

Następnie uczniowie odpowiadali na pytania związane z malarzem i epoką, w której powstawały jego największe dzieła.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkursie.

1 października 2015 r. uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili Stare Miasto, poznali najbardziej znane zabytki. Pod pomnikiem syrenki na Rynku Nowego Miasta usłyszeli warszawskie legendy. Spacerowali po Trakcie Królewskim, zobaczyli Pałac Prezydencki.

Zdjęcie w środku: pod pomnikiem  Jana Kilińskiego-patrona ulicy, przy której mieści się nasza szkoła

Po posiłku w KFC przeszli do Muzeum Wojska Polskiego do parku plenerowego.Tam obejrzeli sprzęt wojskowy: samoloty, śmigłowce, czołgi, armaty, pociski artyleryjskie.

19 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym rajdzie BABIE LATO szlakiem życia i twórczości Józefa Chełmońskiego.

Rajd rozpoczął się od zbiórki wszystkich uczestników i złożenia kwiatów pod pomnikiem artysty na grodziskim deptaku. Następnie grupy uczniów wyruszyły na trasy rajdu. Celem była Kuklówka, gdzie Józef Chełmoński spędził ostatnie lata swojego życia.

Na boisku tamtejszej szkoły spotkały się wszystkie grupy uczestników rajdu. Była gorąca grochówka, herbata, konkursy tematyczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Józefa Chełmońskiego oraz konkursie plastycznym.