Wydarzenia

        • Organizacja pracy szkoły
          • Organizacja pracy szkoły

          • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego
            nr 7/2020/2021 z dnia 04 lutego 2021 roku

            w sprawie organizacji pracy Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego
            w okresie od 08.02.2021 r. do odwołania.

             

             

            Na podstawie: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz.U. 2020, poz. 1960)

             

            Od 8 lutego 2021 roku następuje zmiana organizacji pracy Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego.

             

            W szkole, w trybie stacjonarnym, będą odbywać się:

            1. zajęcia dla klas I-III Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 3 dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną;
            2. zajęcia zespołów edukacyjno-terapeutycznych Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 3 dla uczniów z umiarkowaną i znaczną  niepełnosprawnością intelektualną;
            3. zajęcia w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do pracy.
            4. indywidualne, specjalistyczne zajęcia rewalidacyjne dla wszystkich uczniów (logopedyczne, integracji sensorycznej, usprawniające ruchowo-rehabilitacja);
            5. konsultacje dla uczniów klas ósmych;
            6. zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w tym w ramach programu „Za życiem”.

             

            W trybie zdalnym nadal będą realizowane:

            1. zajęcia dla klas IV-VIII Podstawowej Specjalnej Nr 3 dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną;
            2. zajęcia klas I-III w Szkole Branżowej Specjalnej I Stopnia.

             

            1. Zajęcia stacjonarne będą odbywały się reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS i MZ dla szkół.
            2. Każda klasa/zespół będą miały przydzieloną stałą salę lekcyjną, gdzie będą odbywały się zajęcia zgodnie z planem lekcyjnym.
            3. Zajęcia stacjonarne w szkole będą odbywały się w systemie bezdzwonkowym, przerwy w zajęciach będą regulowane przez nauczycieli prowadzących.
            4. Świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 16.00. W świetlicy przed i po zajęciach mogą przebywać uczniowie objęci dowozem oraz Ci, których rodzice pracują i nie są w stanie zapewnić opieki dziecku.
            5. Pedagog i psycholog szkolny będą pracować stacjonarnie, wg przydziału obowiązków i ustalonego czasu pracy.
            6. Zajęcia w trybie zdalnym będą prowadzone zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami,
              z wykorzystaniem platformy classroom, według planów zajęć online dla poszczególnych klas.

            Agnieszka Klonowska.

            Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnychim. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim

             

             

        • Organizacja pracy szkoły
          • Organizacja pracy szkoły

          • Szanowni Państwo, 

            od poniedziałku 1 lutego 2021 roku do odwołania w Zespole Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania.

            Zespół Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego będzie funkcjonował w następujący sposób:

            w szkole będą odbywać się:

            • zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej,
            • indywidualne, specjalistyczne zajęcia rewalidacyjne dla wszystkich uczniów (logopedyczne, integracji sensorycznej, usprawniające ruchowo-rehabilitacja),
            • konsultacje dla uczniów klas ósmych,
            • zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w tym w ramach programu „Za życiem”;

             

            w trybie zdalnym będą realizowane:

            • zajęcia dla klas IV-VIII,
            • zajęcia w szkole branżowej,
            • zajęcia w szkole przysposabiającej do pracy.

             

            Uczniowie klas I-III dowożeni do szkoły będą korzystać z autobusu szkolnego/usług przewoźników.

            Zajęcia stacjonarne będą odbywały się reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS i MZdla szkół.

            Zajęcia rewalidacyjne w szkole będą odbywać się według harmonogramu obowiązującego od października 2020 roku do ferii świątecznych.

            Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju również będą odbywać się według wcześniejszego harmonogramu.

            Zajęcia w trybie zdalnym prowadzone będą z wykorzystaniem platformy classroom według opracowanych wcześniej planów zajęć online dla poszczególnych klas.

            Na stronie szkoły nadal zamieszczane będą materiały dla klasy II/III B PDP.

             

            Opieka świetlicowa

            W Zespole Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego świetlica będzie czynna codziennie w godzinach 7.30-15.30.

            Pozdrawiam. Agnieszka Klonowska.

            Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnychim. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim

             

        • Organizacja pracy szkoły po feriach zimowych
          • Organizacja pracy szkoły po feriach zimowych

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

            Przekazuję Wam informacje na temat organizacji pracy szkoły po feriach zimowych.

            Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wiemy, że:

            • w okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie, w ścisłym reżimie sanitarnym;
            • będzie można realizować praktyczną naukę zawodu;
            • podobnie jak przed feriami dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych specjalnych decydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć.

            Wobec powyższego Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego
            nr 5/2020/2021 z dnia 15 stycznia 2021 roku w okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. Zespół Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego będzie funkcjonował w następujący sposób:

             

            w szkole będą odbywać się:

            • zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej,
            • indywidualne, specjalistyczne zajęcia rewalidacyjne dla wszystkich uczniów (logopedyczne, integracji sensorycznej, usprawniające ruchowo-rehabilitacja),
            • konsultacje dla uczniów klas ósmych,
            • zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w tym w ramach programu „Za życiem”;

             

            w trybie zdalnym będą realizowane:

            • zajęcia dla klas IV-VIII,
            • zajęcia w szkole branżowej,
            • zajęcia w szkole przysposabiającej do pracy.

             

            Uczniowie klas I-III dowożeni do szkoły będą korzystać z autobusu szkolnego/usług przewoźników.

            Zajęcia stacjonarne będą odbywały się reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS i MZ
            dla szkół.

            Zajęcia rewalidacyjne w szkole będą odbywać się według harmonogramu obowiązującego od października 2020 roku do ferii świątecznych.

            Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju również będą odbywać się według wcześniejszego harmonogramu.

            Zajęcia w trybie zdalnym prowadzone będą z wykorzystaniem platformy classroom według opracowanych wcześniej planów zajęć online dla poszczególnych klas.

            Na stronie szkoły nadal zamieszczane będą materiały dla klasy II/III B PDP.

             

            Opieka świetlicowa

            W Zespole Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego świetlica będzie czynna codziennie w godzinach 7.30-15.30.

            Pozdrawiam. Agnieszka Klonowska.

            Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych
            im. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim.

        • BEZPIECZNE FERIE
          • BEZPIECZNE FERIE

          • Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań, a przed nami………. zimowych ferii czas !!!  

            BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH

            Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania

            ·Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;

            ·Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;

            ·Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;

            ·Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;

            ·Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;

            ·Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;

            ·Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;

            ·Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;

            ·Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

            Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

        • Nowa strona internetowa w budowie :)
          • Nowa strona internetowa w budowie :)

          • Szanowni Państwo,

            W związku z tym, że nasza obecna strona internetowa nie spełnia wymogów dostępności cyfrowej, pracujemy nad stworzeniem nowej strony internetowej. O wszelkich zmianach i odsłonie nowej strony będą Państwo informowani poprzez obecną stronę internetową oraz szkolnego Facebook’a.

            W załączniku znajdą Państwo aktualną deklarację dostępności: 

        • „Świąteczny koncert życzeń”
          • „Świąteczny koncert życzeń”

          •                                            

                                                    HO HO HO….

                                IDĄ ŚWIĘTA…. A SZKOŁA ZAMKNIĘTA

             

             

            Ponieważ w tym roku nie możemy się spotkać w Naszym szkolnym gronie i złożyć sobie życzeń, zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w projekcie

             

             „Świąteczny koncert życzeń”

             

            Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie prześlij na adres mailowy szkoły

            krótkie nagranie (wykonane telefonem komórkowym).

            Niech to będą kilkusekundowe życzenia świąteczne, 

            płynące z głębi Waszych serc. 

            Jeśli chcecie możecie przesłać zdjęcie wykonanej pracy plastycznej związanej  z nadchodzącymi Świętami.

             

            WYKONANE PRACE ORAZ NAGRANE FILMIKI NALEŻY PRZESŁAĆ

            NA ADRES   zssgrodzisk@powiat-grodziski.pl

            NA PRACE CZEKAMY DO DNIA 15.12.2020 

             

            Spośród wszystkich nadesłanych prac zostanie utworzony krótki filmik. O czasie i miejscu  emisji poinformują wychowawcy klas oraz nauczyciele. Informacja będzie również zamieszczona na stronie szkoły. Bardzo prosimy, aby nadesłane prace zawierały imię ucznia oraz klasę.

             

            Jednocześnie informujemy, że film zostanie zamieszczony na kanale Youtube, gdzie będzie go mógł obejrzeć każdy zainteresowany (nie tylko ze szkoły).

            Więc przyjmujemy, że każdy kto przyśle prace, wyraża automatycznie zgodę na upublicznienie wizerunku.

             

              HO… HO… HO…

        • KONKURS PLASTYCZNY
          • KONKURS PLASTYCZNY

          •  

            KONKURS PLASTYCZNY

            ,,NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”


             

            DRODZY UCZNIOWIE,

            ZAPRASZAMY WAS DO COROCZNEGO KONKURSU
            NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. 

            DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY!!!

             

            Prace należy przesyłać do 04.12.2020r.na adres mailowy

            zssgrodzisk@powiat-grodziski.pl 
            lub wrzucać do skrzynki świątecznej znajdującej się w holu szkoły.

             

            Rozstrzygnięcie konkursu 07.12.2020r. – wyniki zostaną opublikowane na stronie szkoły.

             

            Regulamin konkursu: REGULAMIN_KONKURSU_PLASTYCZNEGO.pdf

             

            ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

        • KONKURS PLASTYCZNY „Się gra się ma… Playroom z wyobraźni”
          • KONKURS PLASTYCZNY „Się gra się ma… Playroom z wyobraźni”

          • Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Się gra się ma… Playroom z wyobraźni”.

            Zaprojektuj wymarzoną salę gier, w którą może przemienić się nasza świetlica.

             

            Temat pracy: Projekt świetlicy „Playroom z wyobraźni”.

             

            Technika wykonania pracy – dowolna.

            Możesz wykonać projekt w następujący sposób:

            • rysując lub malując projekt na kartce
            • wyklejając – na przykład kolaż z wyciętymi elementami wyposażenia pomieszczenia z gazet
            • lub według innego, własnego pomysłu

            Kryteria oceniania pracy: pomysłowość, estetyka i przestrzeń do odpoczynku.

             

            Zdjęcie wykonanej pracy prześlij na adres e-mail pani Alicji: a.dmitruczuk@zssgrodzisk.pl

            Termin wykonania prac: 4 grudnia 2020 r.

             

            UWAGA! Możemy zwiększyć szansę na wygraną głosując na naszą świetlicę: https://www.siegrasiema.com/swietlice/256

            Wystarczy zaakceptować regulamin i kliknąć głosuj. Nie trzeba nic więcej wypełniać. Można głosować raz dziennie!

             

            Więcej o konkursie: https://www.siegrasiema.com/#start

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia - właśnie tego dnia przypada rocznica powstania ukochanej maskotki Małych i Dużych.

            Wyjątkowy jest też dzisiejszy dzień. Dziewczyny z klasy IC PDP zrobiły nam ogromną niespodziankę. Ola nagrała film-klip właśnie z okazji Dnia Pluszowego Misia.

                         BRAWO DZIEWCZYNY!

        • INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
          • INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

            od 23 listopada materiały edukacyjne dla prawie wszystkich klas będą zamieszczane przez nauczycieli na platformie Classroom. 

            Na stronie szkoły w dalszym ciągu będą zamieszczane materiały edukacyjne dla klasy II/III B PDP oraz jednego z uczniów ZET 2.

            Zachęcam do zaglądania na naszą stronę internetową i sprawdzanie aktualnych wydarzeń.

             

        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          • 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

            Idea tego Święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa Dnia Życzliwości (World Hello Day) nawiązuje do wzajemnego pozdrawiania (hello = witaj) minimum dziesięciu osób - nawet nieznajomych ;) 

            Celem dnia jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków i promowanie życzliwości.

            Z okazji Dnia Życzliwości przypominamy piosenkę - nasz hymn życzliwości "Lubię mówić z Tobą"

            Link do piosenki Akurat "Lubię mówić z Tobą"  https://www.youtube.com/watch?v=UhyeywiEzKo

            Tekst piosenki akurat.pdf i tu obrazkowy LUBIE_MOWIC_Z_TOBa.pdf

             

        • Jak zaplanować dzień?
          • Jak zaplanować dzień?

          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

            Dzień dobry

            Niestety kolejny raz nasze życie toczy się wokół komputera i spędzania większości czasu w domu. W związku z tym, ponawiam propozycję ułożenia wspólnie z dziećmi planu dnia lub tygodnia.  

            Plan dnia pozwala lepiej się zorganizować, bo wiemy, co i o której godzinie mamy robić. Dzieciom łatwiej jest funkcjonować, kiedy wiedzą, co będzie potem, a my - rodzice zamiast kolejny raz powtarzać możemy odwołać się do planu dnia lub tygodnia.

            Układając plan dnia/ tygodnia weźcie Państwo pod uwagę:

            • godziny wypoczynku nocnego,
            • czas posiłków ( dobrze by było ich pięć: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
            • aktywność fizyczną,
            • pracę przy komputerze,
            • czynności higieniczne,
            • pomoc w domu,
            • odrabianie lekcji
            • czas wolny.

            Przesyłam przykładowy plan tygodnia i kilka obrazków, które możecie wyciąć i wykorzystać przy układaniu planu. Możecie również stworzyć własny projekt planu dnia/ tygodnia.

            Jeśli będziecie potrzebować dodatkowej pomocy zapraszam do kontaktu.

            Pozdrawiam i nieustająco życzę zdrowia.

             

            Joanna Sekulska – Piórkowska

            pedagog szkolny

             

             

    • Logowanie