• Konkurs ekologiczny "NA RATUNEK ŚRODOWISKU"

• Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem:

„Na ratunek środowisku”

Konkurs jest adresowany do wszystkich klas, które zechcą wykonać komiks na wyżej wymieniony temat (jedna praca od klasy).

Format i technika dowolna (książka, plakat).

Prace należy składać do 14 maja do biblioteki szkolnej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 czerwca. Wystawę prac będzie można oglądać w bibliotece szkolnej.

Więcej informacji u P. Renaty Zdziarskiej i P. Marzeny Szymańskiej.

• SERCE NA DŁONI

• Serce na Dłoni to wydarzenie Walentynkowe, lecz zmieniające troszkę nutkę Walentynek z zakochania na nutę ogólnie pojętej miłości do bliźniego. Celem tego happeningu jest rozdanie jak największej ilości serc ludziom, którzy uśmiechem i dobrym słowem odwzajemnią ten miły gest.Jednak żeby mieć się czym dzielić i mieć co rozdawać najpierw trzeba włożyć w to mnóstwo energii, pracy i dobrych chęci, żeby to coś, czyli SERCE stworzyć.

Nasza świetlica w tym roku włączyła się w tak piękną akcję ,,Serce na Dłoni".

Wspólnymi siłami stworzyliśmy pięćdziesiąt SERC.

• Organizacja pracy szkoły

• Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego
            nr 7/2020/2021 z dnia 04 lutego 2021 roku

w sprawie organizacji pracy Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego
            w okresie od 08.02.2021 r. do odwołania.

Na podstawie: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz.U. 2020, poz. 1960)

Od 8 lutego 2021 roku następuje zmiana organizacji pracy Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego.

W szkole, w trybie stacjonarnym, będą odbywać się:

1. zajęcia dla klas I-III Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 3 dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną;
            2. zajęcia zespołów edukacyjno-terapeutycznych Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 3 dla uczniów z umiarkowaną i znaczną  niepełnosprawnością intelektualną;
            3. zajęcia w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do pracy.
            4. indywidualne, specjalistyczne zajęcia rewalidacyjne dla wszystkich uczniów (logopedyczne, integracji sensorycznej, usprawniające ruchowo-rehabilitacja);
            5. konsultacje dla uczniów klas ósmych;
            6. zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w tym w ramach programu „Za życiem”.

W trybie zdalnym nadal będą realizowane:

1. zajęcia dla klas IV-VIII Podstawowej Specjalnej Nr 3 dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną;
            2. zajęcia klas I-III w Szkole Branżowej Specjalnej I Stopnia.

1. Zajęcia stacjonarne będą odbywały się reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS i MZ dla szkół.
            2. Każda klasa/zespół będą miały przydzieloną stałą salę lekcyjną, gdzie będą odbywały się zajęcia zgodnie z planem lekcyjnym.
            3. Zajęcia stacjonarne w szkole będą odbywały się w systemie bezdzwonkowym, przerwy w zajęciach będą regulowane przez nauczycieli prowadzących.
            4. Świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 16.00. W świetlicy przed i po zajęciach mogą przebywać uczniowie objęci dowozem oraz Ci, których rodzice pracują i nie są w stanie zapewnić opieki dziecku.
            5. Pedagog i psycholog szkolny będą pracować stacjonarnie, wg przydziału obowiązków i ustalonego czasu pracy.
            6. Zajęcia w trybie zdalnym będą prowadzone zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami,
              z wykorzystaniem platformy classroom, według planów zajęć online dla poszczególnych klas.

Agnieszka Klonowska.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnychim. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim